HomeContactSitemap

Ейфелева вежа і Тадж-Махал «переїхали» до України

Минулої неділі Львівський парк культури і відпочинку ім. Б. Хмельницького на шість годин перетворився у мультинаціональне містечко.

Тут відбувався фестиваль для усієї родини “Смак мандрів”. Ті, хто завітав сюди, могли віртуально подорожувати чотирма країнами - Україною, Францією, Індією і Бразилією.

Майданчики з назвами цих країн розкинулися по всьому парку. Завітавши у кожен з них, можна було відчути атмосферу тієї чи іншої країни, її культури. Навчитися їхніх звичаїв і ремесла. Безкоштовно отримати фото на згадку біля місцевих пам’яток. Власне, найдовші черги збиралися біля фотостендів. Крім того, з кожної країни можна було захопити на згадку малюнок на обличчі або тілі: від українського прапора і бразильського футбольного м’яча - до традиційної індійської “родимки” на чолі та Ейфелевої вежі. Біля Ейфелевої вежі (зображеної на величезному плакаті) можна було й сфотографуватися – у “Франції”. Тут же вчили дефілювати і малювати. В “Індії” робили фото біля одного з чудес світу – Тадж-Махалу. У “Бразилії” – танцювали на відомому місцевому карнавалі і грали у футбол. На майданчику “Україна” співали караоке. Найбільшою популярністю користувалися “помаранчеві” хіти “Разом нас багато” (“Ґринджоли”) і “Я не хочу бути героєм України” (“Тартак”), а також “Дикі танці” Руслани. Вчили на цьому майданчику і українських народних танців. Проводили майстер-клас з різьби по дереву. Відбулася виставка-продаж вишиваних виробів. - Приємно, що багато молодих дівчат цікавляться вишиванням, - розповідала львівська майстриня Наталія Багдай. - Вони вивідують у мене різноманітні техніки, секрети. Та мене здивувала одна старша жінка. Вона підійшла і запитала: “А куда этот платок одевать?”, - показуючи на … серветку для столу.

Для дітлахів окремо діяв дитячий майданчик. На літній естраді парку ім. Б. Хмельницького відбувалися різноманітні конкурси, виступали шоу-балет “Атлантик”, ансамбль “Серпанок”, театр “Воскресіння”, Юрій Цвєтков, а під завісу - Наталка Карпа. Перед сценою розмістилися чотири кафе - “Смак Франції”, “Смак Індії”, “Смак Бразилії” і “Смак України”.

Схоже, фестиваль “Смак мандрів” припав львів’янам до душі. Закінчилося свято о 19.00 виступом Н.Карпи, а люди сім’ями продовжували прогулюватися парком. “Було б добре, якби такі фестивалі відбувалися якомога частіше, - каже 13-річна учениця львівської СШ “Надія” Марія Стецик, на одній щоці якої намальований український прапор, а на іншій - квіточка. - Програма - захоплююча. На мене найбільше враження справило дефілювання подіумом у “Франції”.

Перед Львовом таке ж свято для всієї родини на свіжому повітрі відбулося у Дніпропетровську. Готуючись до фестивалю, організатори пофарбували в парку ім. Б. Хмельницького всі лавочки - у помаранчевий колір. А ще зробили особливий сюрприз для найменших відвідувачів - дарували їм квитки на паркові атракціони.

 

Проведенням фестивалю "Смак Мандрів" опікувалася у Львові компанія “Дік-Арт"  спільно з агенцією "Зелений коридор"