HomeContactSitemap

Як Олександр Розенбаум замалював «білу пляму» на карті своїх гастролей

Перші гастролі до Львова відомого шансоньє Олександра Розенбаума пройшли на “ура!”. Щоправда, “гастролі” - це сказано заголосно. Олександр Розенбаум – співак, поет і композитор в одній особі - дав один-єдиний концерт у Львівському цирку.

Програму Олександр Розенбаум розпочав, як на мене, дещо “насторожено”, обережно, вочевидь, не знаючи, що очікувати від львівської публіки (якій зазвичай приписують антиросійські настрої). І був, здається, вражений прийомом, зізнавшись: “Не знаю, як так могло трапитися, що таке місто, як Львів, досі було “білою плямою” на географічній карті моїх гастролей”. Чотири рази співак ставив крапку в програмі, а публіка не відпускала… Наприкінці співак-санктпетербуржець від розчулення перейшов на українську мову (яку, виявляється, знає з дитинства – на літні канікули батьки його відправляли до бабусі на Вінниччину). У перерві до столика, де продавалися компакт-диски та касети з його піснями, неможливо було доступитися – люди не шкодували по 20-30 гривень на музичний альбом.

Чи не кожна пісня потопала в оваціях – і давно усім відомий “Вальс бостон”, і зовсім новий “Літній фокстрот”, і лірична “Налетела грусть”, і прикольна “народна” – “Гоп-стоп”. Та найбільше квітів зібрали його пісні “про Афган”. Народ поривався на сцену з шампанським і обіймами, чим завдав клопотів пильній охороні…

 

2 грудня 2002, " Високий Замок "Тетяна ВЕРГЕЛЕС